REZERVASYON TALEBİNİZİN GÖNDERİLMESİ  VE TALEBİNİZİN ONAYLANMASI

          Tarafımıza göndermiş olduğunuz araç kiralama talebinizin sistemimize ulaşması  ile birlik te  otomatik olarak tarafınıza mail ya da sms gelmektedir. Kendi belirlediğiniz sifreniz ile üyeliginiz de aynı zaman da otomatik olarak aktif hale gelecektir. Dilediginiz takdir de üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir ve istediginiz degisiklikleri web sitemizin üye panelin den yapabilirsiniz. Rezervasyonunuzun tam ve eksiksiz olarak tarafımıza ulaşması halin de yetkili personellerimiz tarafından araçlarımızın müsaitlik durumuna göre degerlendirme yapılarak en gec 24 saat için de olumlu yada olumsuz tarafınıza geri dönüş yapılır. Arac kiralama  talebinizin onaylanması durumun da sistemimiz tarafından telefon, sms veya e-mail yolu ile rezervasyonunuz ile ilgili tarafınıza bilgi verilmektedir. Lütfen bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. Özellikle havalimanı teslimlerin de ucuş bilgilerinizin eksiksiz tam ve doğru olması sizi vaktinde karşılayabilmemiz acısından önemlidir.

 

REZERVASYON TALEBİNİZİN ONAYLANMAMASI HALİNDE

          Talep ettiğiniz aracın istediğiniz tarihler de yoğunluğa göre dolu olması veya müsait aracın olmaması halinde  tarafınıza telefon, sms veya e-mail adresinize maximum 24 saat için de geri dönüş yapılır. Rezervasyonunuzun olumsuz sonuçlanması gibi  durumlar da yeniden farklı araç kiralama rezervasyonu yapabilir ya da müşteri hizmetlerimiz ile  iletişime geçerek müsait araçlarımız hakkın da bilgi alabilir, yeniden araç kiralama talebin de bulunabilirsiniz.

 

ONAYLANMIŞ  ARAÇ KİRALAMA REZERVASYONUN İPTALİ HALİNDE

          Lobbyrent olarak rezervasyon iptali için 7/24 +90 216 807 0532 numaralı çağrı merkezimizi arayarak, mail, whatsapp yada  web sitemiz üzerinden canlı destek ile tarafımıza ulaşabilir,  rezervasyonunuzu herhangi bir sebeb belirtmeksizin iptal edebilirsiniz.Kiralama talebinize en az 5 gün kalaya kadar iptal etmeniz durumunda önceden ödediğiniz ücretinizi kesintisiz ve eksiksiz teslim alırsınız. Ancak araç rezervasyonuzu  son bir kac gün kala ya da son dakika  iptal etmeniz halin de, özellikle yoğunluk dönemlerin de  şirketimizin sizin için rezervasyona kapattığı araca başka rezervasyon almaması gibi durumlar, tarafımızı zarara uğratabileceğinden mağduriyetimiz söz konusu olabilir. Bu sebepten ötürü  hassasiyeti göstermenizi önemle rica ederiz.

 

ARAÇ KİRALAMA SÜRESİ

          Araç kiralama da 1 gün 24 saat olarak hesaplanmaktadır. Araç sınıfına göre gün ve saat bakımın dan değişiklik gösterebilmektedir. Web sitemiz yeterince açıklayıcı ve eksiksiz olarak kullanımınıza sunulmuştur. Standart olarak en az kiralama süresi normal dönemler de 48 saat 2 gündür. Yoğunluk (hafta sonları, tatil, resmi bayram vb. gibi) dönemlerin de en az kiralama süresi uzayabilmektedir. Araç kiralama başlangıcı alınan saat itibari ile başlar döneceğiniz tarih te aldığınız saatte iade etmeniz gerekmektedir. Gecikme durumların da extra gün şarj eder. En az 3 saat e kadar öncesinden belirtmeniz gerekmektedir. Haber vermeksizin  3 saati aşan geri iade zamanın da 1 günlük extra ücret talep edilebilir. Aylık kiralamalar ya da uzun dönem kiralamarı için özel fiyat teklifi almak isterseniz 7/24 aktif lobbyrent +90 216 807 0532  müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

 

ARAÇ KİRALAMA İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Arac teslimat aşamasın da en az 3 yılı doldurmuş ehliyet ve 23 yasınızı tamamlamış olmanız gerekmektedir.
Havalimanı teslimatların da  yurtdışın da ikamet eden müşterilerimiz için pasaport, ehliyet ve ülkeye giriş belgeleri gereklidir.

Yurt icinde ikamet eden müşterilerimiz icin ehliyet, yeni cipli nüfus kimlik kartı , ikametgah adresini belli eden elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası gibi evraklar, finansal analiz raporunuz findex gereklidir. Finansal durum raporunuzu www.findex.com üzerinden temin ederek şirketimize  sunabilirsiniz. Ayriyeten kredi kartınıza provizyon alınır, farklı kullanıcıların kredi kartları ile işlem kesinlikle  yapılmamaktadır. Sürücü ile kart sahibi aynı kişi olmalıdır.

Şirket adına kiralamalar da gerekli evraklar vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi,  şirket imza sirküleri, yetki belgesi, yetkili kişinin nüfus cüzdan örneği (şirket yöneticisi yabancı uyruklu ise pasaport sunmanız gereklidir)

 

ARAÇ TESLİMİ

          Lobbyrent olarak onaylamış olduğumuz rezervasyonları tam zamanın da eksiksiz  istenilen lokasyon da tertemiz dezenfekte edilmiş şekil de personellerimiz tarafından teslim edilir. Ekstra özel istek vb gibi durumlar da +90 216 807 0532 numaralı cagrı merkezimizi arayarak isteklerinizi belirtebilirsiniz.

Havalimanı teslimlerinde aracı havalimanı ofislerimiz de ki lokasyonlar da teslim almak istediğiniz de isteğiniz dogrultusun da uçağınızın indiği tarih ve saatte araç teslimatı personellerimiz hazır bulunacak ve sizin için ayrılmış olan araçla birlikte dışarı cıkısınızı bekleyecektir. Havalimanı çıkış kapısın da isminizin ve soyisminizin yazılı olduğu bir levha ile karsılarız. Şayet havalimanın da aşırı yoğunluk ve kalabalık olması durumun da mobil numaranız dan tarafınıza ulaşım sağlamaktayız. Bu nedenle bize belirtmiş olduğunuz mobil numaralarınızın uçağınız indiğin de  aktif olmasına özen gösteriniz. Dilerseniz üye giriş panelin de sizi tanıyabileceğimiz profil resminizi sistemimize yüklemeniz halin de Lobbyrent personellerinin sizi tanımasını, kusursuz ve kesintisiz hizmet vermesini sağlayabilirsiniz. İstanbul Sabiha gokcen Havaalanı  (SAW) , İstanbul Atatürk havaalanı (İST) ve Yeni İstanbul Havaalanı (İSL) gibi gelen yolcu teslimat noktaların da bazı durumlar da yoğunluk olabiliyor.  Trafik yoğunluğu nedeniyle  trafik akışının engel olması gibi durumlar da trafik ekipleri araç teslimatına müsaade etmeyebiliyor. Bu gibi durumlar da aracın plakasına trafik park cezası yazılmaması için araçlar ücretli otoparka sizin için çekilmektedir. Aracın bekleme süresine göre otopark ücreti, araç sizin için geldiği için; tarafınız ca ödenmesi gerekmektedir. Maximum 1 saat gibi bekleme süresi olacağından 16 tl civarı ücret olacaktır. Havalimanı otopark cıkısın da çıkıs bilet kartınız ile birlik te havalimanı otopark gişesine ödemenizi yaparak cıkıs sağlayabilirsiniz. Yoğunluk olmadığı durumlar da araçlarımız gelen yolcu terminalinin ön kısmın da teslim edilmektedir.

Araç teslim süresi; Araç teslim süresi belirtilen lokasyon da vaktinde olmanız halin de maksimm 15 dk’ dır. Ancak web sitemiz üzerin de ki üye paneliniz de bilgilerinizi eksiksiz ve tam doldurmanız halin de cok daha kısa süre de aracınızı alabilir ve teslimat süresini cok daha az süreye indirebilirsiniz.
 

Adres, otel veya  istenilen lokasyon da araç teslimi;  Aracınızı istediğiniz lokasyona istediğiniz saat ve zaman da teslim edebiliyoruz ancak en yakın teslimat noktasına 15 km den uzak mesafedeyseniz km basına 2 tl gibi ücret olmak suretiyle ekstra teslim ücreti tarafınız dan talep edilebilmektedir.

Yakıt;Arac teslimatı genellikle aracın içerisin de bulunduğu yakıt kadarıyla teslim edilir. Genellikle depoyu boş teslim edip boş teslim almaktayız. Ancak personellerimiz araç teslimatından sonra en yakın petrol istasyonuna kadar size eşlik edecektir. Aracı full depo verip full depo teslim alma gibi calısma sistemimiz bulunmamaktadır. Bu kural hem müşterimizi hem de şirketimizi korumak niteliğindedir. Araç iadesin de araçta fazla yakıtla iade edilmesi yada araç değişiklik nedenleri ile araç arıza kaza vb gibi durumlar da şirketimizin aracın içersin de ki fazla yakıtın ücretini ödemesi gibi yükümlülüğü kesinlikle bulunmamaktadır. Aracınıza gideceğiniz mesafe  kadar yakıt almanız bu gibi problemleri ortadan kaldıracaktır. Kiraladığınız araca mutlaka bilindik lisanslı petrol şirketlerinden yakıt alınız. Bu durum yakıt  deposuna hava basılması, ödediğiniz ücretten cok daha az yakıt araca doldurulması, aracın yakıtının içersin de su bulunması gibi kötü niyetli petrol şirketlerinden koruyacaktır. (Opet, Petrol Ofisi ,Shell ) gibi evrensel markaları öneririz. Ayrıca aldığınız yakıtın mutlaka yakıt fişini alarak araçta muhafaza ediniz. Araca yanlış yakıt doldurulması ve yakıttan kaynaklı araca verilebilecek zararlar şayet petrol şirketinden kaynaklı ise  aldığınız fiş sayesin de tüm zararlar petrol şirketin den talep edilecek ve mağduriyetiniz  önlenecektir. Yanlış yakıt alımı araca zarar verebilecek yakıt alımı gibi nedenler sigortamızın ve araç garanti kapsamımızın dışındadır.

 

HGS VE EKSTRALAR

          Hgs ve istenilen ekstra ürünlerin ücreti sabiha gökçen araç kiralama ücretlerine kesinlikle dahil değildir. Araçlarımızın tamamın da şirketimiz banka hesapları ile bağlantılı hgs cihaz etiketi mevcuttur. Cihaz ve etiket ücreti  tarafınızdan talep edilmemektedir. Sadece  20 euro karşılığın da aylık sınırsız hgs sisteminizi aktif ederek ücret ödemeyle uğraşmadan yolculuğunuzu duraklamadan sağlayabilirsiniz. Geçeceğiniz ücret kadar ödemeyi aracı iade ettiğiniz de yapabilirsiniz. Hgs cihaz aktivasyonu her ay yenilenmektedir. 20 euro karşılığında ancak 30 gün faydalanabilirsiniz. Özel otoyol ve köprülerde (Osmangazi Köprüsü, 3. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli gibi özel otoyollar da  satın aldığınız 20 euro luk sınırsız  Hgs ücreti geçerli değildir. Bu gibi durumlar da nakit ya da kredi kartı ile  ödeme gişesin den  geçmeniz gerekmektedir. Ücret ödemeden geçilmesi halin de geçiş ücretinin 10 katı ile plakaya ceza yazılabilmektedir. Özel otoyolların bir cogundan bir geçiş 20 euronun üzerinde olabileceği için sınırsız hgs geçişini kapsamamaktadır.

 

KİRALAMA ÜCRET PROSEDÜRLERİ

          Araç kiralama rezervasyon onay formunda belirtilen kiralama ücreti, seçilen ekstra ürünler ve hizmetler haricin de ekstra ücret ödemez ve ekstra sürprizler ile karşılaşmazsınız. Aracı teslim aldığınız esna da personelimize aracın ücretini nakit, kredi kartı yada web sayfamız da ki rezervasyon onay formunda ki banka iban bilgilerimize yapabilir açıklama kısmına  rezervasyon onay numarasını, adınızı ve soyadınızı yazarak ödeme yapabilirsiniz. Araç kiralama ücreti ödenmeden araç kiralama başlamaz ve araç teslim edilmez. Bu nedenle araç geri teslimin de ücret ödemesinin yapılması söz konusu değildir. Kiraladıgınız aracın faturası nı talep etmeniz durumun da kiralama süresine en az bir gün kala çağrı merkezi arayarak, veya whatsapp yada e mail yolu ile fatura bilgilerinizi belirtmeniz halin de geri teslim de faturanız personellerimiz tarafın dan tarafınıza teslim edilecektir.

 

DEPOZİTO VE TEMİNAT

          Araç kiralama anında yurtdışın da Avrupa birliği sınırları içinde ikamet eden Türk vatandaşı  müşterilerimiz için 150 euro karşılığı  ekstra depozito nakit alınır geri dönüşte alınan para birimine göre kesintisiz nakit olarak geri  iade edilir veya  kredi kartınıza 150 euro karşılığın da blokaj tanımlanır  araç geri iade edildiğinde kredi kartı blokajı  kaldırılır. Kredi kartına alınan depozito blokaj tanımlamaların da herhangi bir çekim yapılmaz sadece kredi kartı limiti içersin de 150 euro karsılıgı limit dondurulur. Ekstra hgs kullanımı araç kiralama süresinde uzatmaya gidilmesi trafik cezası gibi ücretler depozitonuzdan alınır kalan paranız tarafınıza faturanız ile birlikte iade edilir. Herhangi bir ödeme yapmanızı gerektirmeyen haller de depozitonuz hiçbir  kesinti olmadan verdiğiniz sekilde iade edilir. Avrupa birliği sınırları içinde ikamet eden Türk vatandaşı  müşterilerimiz için kredi kartı koşulu zorunlu değildir.  Nakit depozito koşulu zorunludur ancak 2. Yada 3. Kiralamalar da  sürekli müşterilerimizin iyi niyet çerçevesi dahilin de depozito talep edilmemektedir.

          Ülke sınırları içinde ikamet eden vatandaşlarımız yada Avrupa birliği dışın da ki ülkeler de ikamet eden  müşterilerimiz ve ya  Avrupa birliği sınırları içerisinde ikamet eden yabancı ülke vatandaşı olan müşterilerimiz ve  şirket adına kiralamalar için kredi kartı prosedürleri  yukarıda belirtilen prosedürler  ile birlikte kesinlikle zorunludur, yurt dışı ve  yurt için de  ikamet eden müşterilerimiz için de tüm müşterilerimiz için de sürücü ile kredi kartı yada  banka kart kullanıcısının kesinlikle aynı olması gereklidir. Farklı kullanıcıların kredi kartı yada banka kartı ile ödeme yapılamaz yada depozito alınamaz. Bu gibi durumlar da rezervasyonunuz onaylansa dahi prosedürler yerine getirilmediği için  araç teslimatı gerçekleşmez ve ücret alınamaz.

 

GÜVENLİK

          Lobbyrent ssl sertifikası kullanmakta devlet mercilerinin yetkili olan kurumlarının denetmenleri tarafından sık sık denetlenmektedir.Marka tesciline ve kaliteli hizmet anlayışına önem veren sektör de önemli konuma gelmiş 20 yıllık tecrübesiyle faaliyette olan bir firmadır. Bu sebeble web adresimiz üzerinde yapacağınız ödemeler, alışverişler ve kişisel bilgiler kesinlikle 3. Şahıs ve şirketlerle paylaşılmamakta, güvenle son derece korunaklı serverlar ımız sayesin de saklı tutulmaktadır. Müşterimiz dışında hiçbir kurum yada şahıs müşteri bilgilerine detaylarına yada rezervasyonlarına ulaşım sağlayamamaktadır.

 

KİRALAMA KONTRAT MADDELERİ VE İÇERİKLER

          Kiralama rezervasyon formun daki teslimat maddeleri, depozito ve diğer maddeler açıkça sözleşmemiz de belirtilmektedir.  Rezervasyon onay formunda gördüğünüz prosedürler ve koşullar haricinde ek maddeler, ek ücretler vb olumsuz Lobbyrent müşterisini  rahatsız edecek  koşullar görmezsiniz. Sözleşme içeriğinde aracı kiralayan sürücü kimlik bilgileri ,iletişim bilgileri ,araç bilgileri alış ve dönüş yapılacağı tarih  alış ve dönüş yeri teslim eden personel ve ödenen ücret ler yazmaktadır. Alınan depozitolar ve tüm maddeler türkce ve İngilizce anlaşılır ve açıkça kiralayan müşterimize de teslim edilecek olan nüsha da belirtilmektedir. Sözleşmelerimiz de senet imzalama maddeleri bulunmamaktadır. Araçlarımız da bir önceki kiralama müşterimiz den kaynaklanabilecek ufak küçük bir sonraki müşterimizi rahatsız etmeyecek onarım gerektirmeyen , nokta çizik vb. kiraya verilmesine engel olmayan  hatalar olabilir. Bu gibi sorunlar da sözleşmede apaçık olduğu sekil de araç teslim formunda  belirtilir. Lobbyrent web adresimizden üye girişi yaparak panelinizden  müşterilerimizin görebileceği sekil de araç durum videosu tam ve eksiksiz olarak  teslimat tarihin de ki şekil de yüklenir bu durum araç kiralama kontratımızda da açıkça belirtilir. Teslim aldığınız aracın videosunu izleyebilir geri döndüğünüzde de video yeni den teslim ediliş videosu şeklinde sistemimize yüklenir aracı  teslim ettiğiniz de de izleyebilirsiniz bu durum da müşteriden kaynaklı olan sorunlar yada kaynaklanmayan sorunlar apacık şekilde netlik kazanmaktadır. Birçok araç kiralayan kullanıcının diğer şirketler de yaşadığı problemi ortadan kaldırır. Lobbyrent teslim ettiği aracını teslim ettiği şekil de almalı, lobbyrent müşterisi ise aldığı şekilde aracını iade etmelidir. Aracınızı iade ettiğiniz de  olağan dışı durumlar da kiralama müşterisinden kaynaklanan hata çizik ve onarım gerektiren haller de aşağıda ki kasko koşulları genel şartları maddelerimizi inceleyebilirsiniz.

 

ARAÇ ARIZASI VEYA KAZA DURUMU

          Şirketimizin bütün araçları son yılın yeni model araçlarıyla sık sık yenilenmekte ve müşterilerimize en yeni sorunsuz araç teslim edilmektedir. Tüm periyodik mekanik bakımları tam vaktin de, eksiksiz araç markasına göre orijinal yedek parça ürünleriyle yapılmakta ve oluşabilecek sorunların önüne geçilmektedir. Kaliteli ürün kullanımı hem siz değerli müşterilerimizi hem de şirketimizi korumak niteliğindedir. Aldığımız tüm önlemlere rağmen şirketimiz aracın üreticisi olmadığı için araç üretim hatası, fabrika hatası, yedek parçadan kaynaklanabilecek yada personel hatası sebebiyle oluşabilecek bakım  problemler kesinlikle isteğimiz dışın dadır. Bu durum da oluşabilecek zarar kayıp mağduriyet tazminatı gibi sorunlar kesinlikle şirketimize mal edilemez. Buna rağmen  mağduriyetin çözümü için 7/24 çağrı merkezlerimiz ve teknik destek saha ekiplerimiz  7/24 yol yardım servislerimiz tüm Türkiye de sizin bir telefon kadar uzağınızda dır. Yol yardım ekibimizin arıza çağrı anonsunuzdan itibaren size ulaşması 20 dk ile 120 dk içerisin de olacaktır. Problemi çözülemeyen araç onarım ların da 24 saati aşacak durumlar da tarafınıza aynı araç yada muadili tahsis edilir. 

          Araçlarımızın tümünün garantisi ve sigortası Lobbyrent tarafından araç kiralama kontratında ismi bulunan,  tarfımıza tüm bilgileri eksiksiz iletilen kullanıcılar ve ilave sürücüler için geçerli olacaktır. Oluşabilecek tüm olumsuz koşullar da hasar kaza arıza gibi durumlar da müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetlerimizin kaza hasar onarım gibi hizmetleri ile ilgilenen teknik ekiplerinin talimatları haricin de hareket edilmemeli ve herhangi bir işlem yapılmamalıdır. Her türlü arıza, hasar, kaza tek taraflı , çift taraflı ya da bir çok aracın kazaya karışması ,trafik kaza tutanaklarının düzenlemesi ile ilgili oluşabilecek olumsuz durumlar da araç olduğu konumdan kesinlikle hareket ettirilmemeli, şirketimizle iletişime geçilerek yetkili kaza hasar ve yol yardım departmanı ekiplerimiz den destek alınarak gerekli  talimatlara uyulmalıdır.

         Tek taraflı oluşabilecek hasar ve kaza durumların da  öncelikle müşteri hizmetlerimizi arayarak bilgilendirmeli, araç bulunduğu noktadan kesinlikle hareket ettirilmeden trafik ekipleri olay yerine çağrılmalı, olay yeri kaza yada hasar oluş krokisi şeklin de raporlarla cizim yapılarak tutanak tutturulmalı ve olay yeri resim çekilmeli  varsa bölgedeki güvenlik  kamera kaydı videosu alınmalı ayrıca sürücünün  alkol raporu düzenlenmelidir. Kural dışı durumlar da kasko devre dışı olacaktır

         Çift taraflı oluşabilecek trafik kazaların da , kazanın oluşun da iki araç sürücüsünün de olayın aynı sekil de olduğuna mutabık kalması ve anlaşmaya söz konusu koşulların olması halin de olayın olduğu sekilde aynen raporda düzenlenmesi gereklidir. Kazanın oluşumun da mutabık kalınması durumun da karşı tarafın ehliyet, ruhsat , sigorta poliçesinin fotoğraflarının yada fotokopilerinin alınması gereklidir. Karşı tarafın araç ruhsatının ve sigorta poliçesinin o araca ait olduğunun ve poliçe tarihinin geçmememiş olmasına dikkat edilmelidir. Tüm evraklar geçerli olduğun da tutanak eksiksiz  düzenlenmeli, ıslak imza altına alınmalı ve olay yeri resimlerinin aracın hareket ettirilmeden plakalar gözükecek şekil de detaylı olarak fotograflandırılması gerekmektedir. Tüm evraklar eksiksiz şekil de düzenlendikten sonra tarafımıza 48 saat için de ibraz edilmesi zorunludur. Kaza meydana geldikten sonra ki süreç te karşı araç sürücüsü ile olayın oluş şekliyle alakalı mutabakata varılamaması halin de kesinlikle trafik ekipleri olay yerine çağrılarak kaza tutanağı yetkili mercilerce düzenlenmelidir. Lobbyrent yetkililerini ve sigorta şirketini  yanıltıcı tutanak düzenlenmesi durumun da  sigorta hakem heyeti görevlilerinin yanlış kusur oranı vermesine sebeb olabilir ya da usulsüz rapor tutanağı düzenlenmiştir diye karar vermesini, böylelikle sigorta şirketinin , şirketimizin zarar ve ziyanlarını , araç hasar bedelini karşılamamasına neden olabilir. Bu gibi durumlar da aracın onarım bedeli zarar ve ziyanlar  aracı kiralayan sürücünün sorumluluğun da dır. Lobbyrent  her türlü zarar ziyan ve hasar onarım bedelini aracı kiralayan sürücüden talep edebilir . Bu neden le usulüne uygun olduğu şekil de tutanak düzenlenmeli ve teknik destek ekiplerimiz den yardım alınmalıdır. Karsı tarafın ehliyetinin olması, kazaya karısan aracın sürücüsünün alkollü olması olumsuz tartışma çıkarabilecek ve müşterimizi üzecek  tavırlar sergilenilmesi durumlarında kesinlikle  öncelikle trafik ekipleri olay yerine çağrılmalı ve çağrı merkezimizi arayıp bilgilendirmeniz gerekmektedir. Lobbyrent müşterilerine değer verir ve hiçbir sekil de zarar ve ziyana uğramasını istemez.

Kaza anın da olasabilecek yaralanmalar da veya 3. ve daha fazla aracın karıştığı kazalar da da mutlak suretle trafik ekiplerinin düzenleyeceği resmi kaza tespit  tutanağı gereklidir.

         Kasko genel şartları gereğince usulüne uygun olması ve prosedürlerin geçerli olması için tüm belgelerin yukarı da belirtildiği gibi  tam eksiksiz ve yanıltıcı olmaması gerekmektedir. Belgelerin eksik teslim edilmesi  gerekli sigorta koşularının yerine getirilmemesi v.b. durumlar da sizin adınıza kaza hasar tespit tutanağı düzenleyemeyeceğimizi, gerekli belgeleri temin edemeyecegimizi yada polis raporu tarafınızca düzenleyemeyeceğimizi açıkça üzülerek belirtmek isteriz. Gerekli kasko  koşullarının yerine getirilmemesi durumun da aracı kiralayan sürücünün sorumluluğun da tüm zarar ziyanlar, aracın bir sonraki müşteriye kiraya verilememesi , serviste kaldığı gün sayısı kadar kiralama ücreti devam etmekte, araca ait değer kaybı tahsil edilmektedir. Trafik kaza tutanağının olmaması durumun da hiçbir sekil de sigorta geçerli değildir. Bu koşulları aracı kiralayan müşterimiz kabul ve taahhüt eder.

         Mini onarım güvencesi satın aldığınız da tutanağa gerek kalmadan 700 TL ye kadar oluşabilecek küçük hasarlar da hiçbir trafik ekibinin tutanağına gerek kalmaz. Ancak anlaşmalı tutanak tutulabilir raporsuz şekil de aracı iade ettiğiniz de maddi hasarlı kaza tutanağına ihtiyaç kalmamaktadır. Mini onarım güvencesini rezervasyon tamamlama aşamasın da ekstralar kısmın da görebilir dilerseniz satın alabilirsiniz. 

 

TRAFİK CEZALARI

          Kiralanan aracın plakasına kiralama süreci içerisinde aracı kiralayan  sürücünün ehliyetine yazılan trafik ekiplerince sürücüye tebliğ edilmiş yada edilmemiş araç tarafımıza iade edildikten sonra kontrat sona erse dahi  şirketimize ulaşan kiralama tarihi icersinde ki tarafınız ca kullanım da olan araç plakasına  ait gelebilecek tüm otoyol ve köprüler deki  gişelerden kacak geçiş , hız ihlali ,yasak park ,aracın çekici ücretini ödeseniz dahi arkasın dan araç plakasına yazılan park cezası ,tarafımızca izin verilmeksizin  ehliyesiz sürücüye aracı  kullandırılması durumun da plakaya yazılabilecek ehliyetsiz kullandırtmak cezaları, alkollü araç kullanımın da plakaya yazılabilecek trafik cezalar v.b. kısaca her türlü sürücü kusuru nedeniyle yazılabilecek cezalar aracı kiralayan müşteriye aittir. Aracı iade etseniz de trafik cezaları araç plakası şirketimiz adına kayıtlı olduğu için tarafımıza iletilmektedir bu gibi durumlar da aracı kiralayan müşteriye devlet yetkililerinin tebliğ etmesi gibi durum söz konusu değildir. Araca ait trafik cezası ilgili tarih te aracı  kiralayan müşteri ye ait olduğu anlaşıldığın da e-mail, whatsapp, cep telefonu gibi iletişim seçeneklerin den tarafınıza tebliğ edilir. Devlet mercilerince  ve tarafımıza posta yoluyla  tebliğ edilen  evrakların aracı kiralayan müşterimize aynı şekil de tebliğ etmemiz mümkün değildir. İletişim seçeneklerinden tarafınıza ilettiğimiz resim ler tebliğ niteliğindedir. Trafik cezası tarafınıza tebliğ edildiği tarihten  itibaren 15 gün içerisin de ödemeniz halin de devlet mercilerinin % 25 erken ödeme indirimin den faydalanabilirsiniz. Ancak 15 günü aşacak ödemeler de ceza toplam tutarı üzerin de yazan tutar, ödenmek zorun dadır. 30.günü aşan ödemeler de vergi dairesi %5 oranın da gec ödeme  faiz ücreti  alma yaptırımı uygulamaktadır. Tarafınıza trafik cezanız var olması nedeniyle ulaşmamız halinde kiraladığınız aracın sizde olduğunu kanıtlayıcı sözleşme kontrat ve cezanın yazıldığı tarih tarafınıza bildirilir. Kiralanan her araç kabis emniyet bildirim sistemine girdiğimiz için sistem de aracın ilgili tarih te sizde olduğunu ve sözleşme ekleriyle de bu durumu ilgili mercilere kanıtlayabileceğimizi bildirmek isteriz. Trafik cezasının ödenmemesi halin de icra takip işlemlerine şirketmizin  yetkili hukuk personellerinin devreye gireceğini bildirmek isteriz. Ceza nın doğruluğunu size iletilen tebligat numaralarıyla sorgulatabilir, banka aracılığıyla ya da vergi dairesi web sitesi üzerinden ödemenizi gerçekleştirebilir yada şirket banka hesap numaralarımıza  ödeme yaparak trafik cezanızı ödeyebilirsiniz. Aracı kiralayan müşteri tüm bu koşulları kabul ve taahhüt eder. 

 

ADİL KM KULLANIMI

          Lobbyrent, müşterilerinin kullanımı için yapabileceği maksimum km kullanım miktarını müşterileri memnuniyeti acısından tanımlamaktadır. Rezervasyon formumuz da talep göndereceğiniz sayfanın 2. Aşamasın da açıkça adil km kullanımları hakkında  bilgi verilmektedir. Adil km kullanımları seçilen tarih, araç ve süreye göre değişkenlik göstermekte ve siz değerli müşterilerimizi açıkça bilgilendirmekteyiz. Rezervasyon aşamasın da adil km kullanım durumlarını dikkatlice gözden geçirmeniz, hem sizi hem de şirketimizi olası zarar ve ziyanlar dan koruyacaktır. Ekstra km satın alımı yapmak için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilir, ihtiyacınıza göre kullanım için gerekli adımları atabilirsiniz. Adil km kotasını aşacağınızı düşünüyorsanız cagrı merkezimize yapacağınız km mesafesini ve alacağınız aracın süresine göre bilgi vererek size özel fiyat teklifimizden faydalanabilirsiniz.

          Adil km kotası 1 günden 15 güne kadar olan kiralamalar da kiralama  koşulları gereği günlük km limiti 200 km dir. Ancak yıllık kiralamalar da ve aylık kiralamalar da toplam km limiti 5000 km dir. Kampanyalı fiyatlar haricin de 6.7.8. Aylar da  15 güne kadar km limiti günlük  250 km dir. 25 günden yukarı kiralamalar da 6.7.8. aylar için km sınırı yoktur(kampanyalı fiyatlar hariç)km aşımın da orta ve ekonomik segmentler için km başına 0,40TL lüx segment araç lar için 0,80TL ile ücret alınmaktadır.

 

ARAÇ KİRALAMA KONTRATINIZ  SONA ERDİĞİ VE ARACI GERİ TESLİM  ETMEK İSTEDİĞİNİZDE

          Lobbyrent araç teslim personeli,  aracı teslim aldığınız koşullar da , konrat üzerin de belirttiğiniz saat tarih iade edeceğiniz lokasyon da sizi bekleyecek, aracınızı iade alacak ve araç mevcut durum videosunu üye panelinizden de görebileceğiniz sistemimize yükleyecektir. Araç teslimatına 24 saat  kala  hatırlatıcı sms veya e mail tarafınıza iletilecektir. Aracı iadeniz de ki olası değişiklik durumların da çağrı merkezimize en az 24 saat öncesinden  bilgi vermeniz ve olası değişikliğin mümkün olup olmayacağını konrol ettirmeniz gerekmektedir , Sistemimiz öncesinden programlı rezervasyonlu sisteme göre calıstıgı için anlık program dışı etkinlikler çalışma sistemimizi olumsuz yönde etkileyebilir. Herhangi bir değişiklik yok ise programınız da belirttiğiniz vakitte belirttiğiniz lokasyonda tam vaktinde olmaya özen göstermenizi rica ederiz. Erken yada gec gelmenizi gerektiren durumlar da müşteri hizmetlerimizi en az 1 saat öncesinde bildirmeniz sizi bekletmememiz yada bekletmememiz için gereklidir. Özellikle havaalanı teslimatların da dönüş noktanız iç hatlardan ise iç hatlar gidiş terminalinden , dış hatlardan ise dış hatlar gidiş terminalinden teslim etmeniz gerekmektedir. Havaalanın da aracı iade ettiğiniz de aracı otopark içerisin de teslim almamaktayız. Ancak personelimizin geri teslim saatine kontrat ta bulunulan saate göre  gec kalması gibi aksaklıklar da beklememek adına aracınızı otoparka çekebilirsiniz, bu gibi durumlar da otopark ücreti şirketimiz tarafından karşılanır. Habersiz şekil de teslimat için kontrat saatine göre erken gelmeniz halinde aracın otoparka çekilmesi durumun da otoparktan aracın cıkısı için aracın otopark ücretini  ödemeniz gerekmektedir.

 

KİRALANAN ARAÇ İLE İLGİLİ,  KİRALAMA UZATMA İSTEĞİ , ARAÇ  İADESİ  VE ÜCRET TEKİ EKSTRA ÜRÜNLER İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİKLER YADA TARİHTEKİ VEYA ARAÇTAKİ DEGİSİKLİKLER WEB ADRESİMİZDEN YADA MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZ ÜZERİNDEN YAPILAN ARABA  KİRALAMA REZERVASYONLARI HAKKINDA

          Araç kiralama talebiniz doğrultusun da tarafımızca onaylanıp aracınız sizin için rezerve edildikten sonraki süreçte ihtiyacını hissettiğiniz ekstra ürün talep edebilir yada daha öncesinden satın almak istediğiniz ekstra ürünü çıkartabilirsiniz. Bu  nedenle anlaşılan araç günlük kira bedeli değişmez sadece talep edilen web sayfamız da ücreti açıkça belirtilmiş olan  ekstra ürün ücreti toplam kiralama bedeline eklenir yada genel toplam fiyatından düşümü yapılır. Ancak tarafımızca talebiniz dogrultusun da onaylanmış araç kiralama rezervasyonlarınızda programınız da ki değişiklikler nedeniyle araç kiralama süresini uzatmak ,süreci kısaltmak yada farklı bir tarihle mevcut kiralama rezervasyonunuzu değiştirmek istediğiniz de kiralamak istediğiniz araç aynı araç olsa bile önceki onaylanan rezervasyonun iptal edilmesi gerekebilir. Bu nedenle daha önce ki kiralama birim ve genel toplam fiyatı ile bir sonraki talep edilen rezervasyon a göre fiyatta farklılık oluşabilir yada daha öncesinden onaylanan  araç kiralama  rezervasyonunuz program dışı yapılmak istenen değişiklikler nedeniyle yeni istenilen tarihler de müsait olmayabilir. Bu gibi nedenlerle  müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir ve ihtiyacınız doğrultusunda personellerimizden gerekli yardımı alabilirsiniz. Şirketimiz müşteri memnuniyetine özen gösterdiği için mümkün olunan tüm hassasiyeti sizin için gösterecektir.

 

ARACIN KİRALAMASI YAPILDIKTAN  SONRA ERKEN İADE ETMEK İSTEDİĞİNİZ DE

          Şirketimizden kiralamış olduğunuz aracı  tarafımızdan teslim aldıktan sonra ki süreçte programınız da oluşabilecek aksaklıklar nedeniyle aracı vaktinden evvel iade etmek istediğiniz de www.lobbyrent.com adresimiz de kiralamış olduğunuz aracın alınan tarih ve saat itibari ile iade edilmek istenilen tarih  ve saati yeniden hesaplanmak suretiyle o anki güncel fiyata göre  yeniden hesaplanarak ücretlendirme yapılır. Şirket çalışma prensibi gereği rezervasyon programına göre calısma seklinde calısmamız olduğu için sizden sonra ki müşterimize ayırdığımız aracı bir sonraki rezervasyona kadar otoparkta bekletmemiz ve o süreçte başka müşterimize veremememiz  halinde şirketimizin mağduriyeti söz konusu olacaktır. Bu nedenle önceki almış olduğunuz fiyat ile hesaplama yapılmamakta, aracı kullanılan gün sayısına ek olarak 5 günlük ücret eklenerek tahsilat yapılır ve toplam da ödediğiniz ücret üzerinden tahsil edilir. Artan paranız depozitonuz ile ekstra kesinti yapılmadan tarafınıza iade edilir.

 

KİRALADIGINIZ ARACIN GUN SAYISINI UZATMAK İSTEMENİZ HALİN DE

          Kiralamıs oldugunuz aracın kira bitis suresi doldugun da program dısı arac kira kontratınızı uzatmak istediginiz de oncelikle cagri merkezimiz ile en az 48 saat öncesin den  iletisime gecerek, aracın uygunluk durumunu kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Aracı istediginiz yeni tarih ile ilgili fiyat bir once ki kiralama fiyatı ile aynı olmayabilir . O an ki liste fiyatın dan alınan gun sayısın ca yeniden hesaplama yapılarak fiyat verilir. Eski kiralama fiyatınız sona erer ancak , kontratınızı uzatmak istediginiz de sozlesmeniz  sona ermez ve sozlesme kosullarınız  fiyat haricin de devam eder. Yeni süre ile ilgili sirketimiz ile anlasmanız halin de uzatma ücretini banka hesabımıza kredi kartınız ile yada nakit olarak  odemeniz gerekmektedir. Uzatma ucreti odenmedigi takdir de kiralama uzatması baslamaz aracı vaktin de kontrat anlasmamıza  gore iade etmeniz gerekmektedir.Ucret odemesi yapılmadan kesinlikle kiralama uzatması baslamaz. Rezervasyon sistemine gore programlı calıstıgımız icin  arac yogunluk donemlerin de , sizden hemen sonra farklı bir musterimiz icin ayrılmıs ise yada donus programınıza gore servis randevusu duzenlemissek aracın ucretlerini odemek isteseniz dahi uzatma gerceklestiremeyebiliriz. Bu gibi durumlar ile alakalı musteri hizmetlerimiz ile iletisime gecebilir, farklı bir aracı alabileceginizin mumkun olup olmadıgını yada aynı aracı uzatıp uzatamayacagınız konusun da bilgi almanız gerekmektedir. Prensip geregi musteri memnuniyeti temel esasımız oldugu icin yetkili personellerimiz yapabilecegimiz herturlu imkanı sizler icin saglayacaktır. Ancak kosullar size yeni arac vermemize ya da kiraladıgınız aracın uzatma kosullarını saglayamaması ve aracı teslim almamız gereken durumlar da aracı  kontrat ta belirttiginiz saat, tarih ve lokasyon da gerekli kosullar da iade etmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlar da aracı teslim alması gerektigi icin sirketimiz sorumlu tutulamaz ayrıca sirketimiz kontrat dısı bulundugunuz lokasyon dan aracı almakla sorumlu degildir. Olumsuz sonucların olmaması icin kiralama yapacagınız tarihi öncesin den netlestirmeniz sizin ve sirketimizin yararına olacaktır. 

 

NO-SHOW UYGULAMASI

          Aracı kiralama rezervasyonu’ nuz da belirtilen teslim alma tarihin de, saatin de anlasmamıza gore  belirttiğiniz  lokasyon da vaktin de olmaya özen gösteriniz. Ozellikle havalimanı teslimatların da ucus bilgilerinize göre  ucagınızın havalimanına inmesi durumun da iniş saatinden sonra aracınızın teslim alınmaması durumun da personelimiz 1 saat bekledikten sonra no-show durumuna gecilecek ve hicbir arac garanti edilmeyecektir. No-show pozisyonuna gecen arac kiralama rezervasyonunuz 2  saatin sonun da iptal edilecektir.Bu sebeble gecikme durumlarını muhakkak müşteri hizmetlerimizi arayarak bilgi vermenizi rica ederiz.

 

YURTDIŞINA ÇIKIŞ

         Türkiye sınırları dısın da hicbir sigortamız ve arac garanti kapsamımız gecerli degildir.Araclarımızın ulke sınırları dısarısına cıkarılması kesinlikle yasaktır. Lutfen teslim kontratlarımızı ve prosedurlerimizi inceleyerek rezervasyonunuzu yapınız.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR, ARACIN, ARIZA, KAZA HALİN DE  GARANTİ VE SİGORTASI'NIN DEVRE DISI KALDIGI DURUMLAR

          Aracın vites ve sanzıman kutusun da hatalı vites degistirilmeye dayalı  olusabilecek arızalar, motor uyarı ısıgı ekran da yandıgı halde aracın sürülmeye devam edilmesi, aracın altının dikkatsiz kullanım sonucu kasis tümsek vb. yerlere vurulmak suretiyle hasara dayalı olusabilecek tüm arıza ve hasarlar, lastik, jant gibi yürüme aksamlarında olusabilecek hasarlar, ters kapana girilmesi, yanlıs yakıt alımın da yada kalitesiz yakıt alımın da kullanıcı hatasın dan kaynaklı  aracta olusabilecek tüm hata ve hasarlar, aracın ic kısmın da döseme direksiyon vites tavan kısmı bagaj icerigi teyp vb ic aksamlar da kullanıcı nedeniyle verilebilecek zarar, ziyan ve eksiklikler  (örnegin teybin üzerine sıvı madde dökülmesi yolcu tutacaklarının ve torpido tutacaklarının kırılması kapı kulbunun icten ve dıştan fazlaca kuvvet uygulanması sebebiyle kırılması ,koltuklar da sigara yanıgı , cam dügmelerinin kullanıcı hatası nedeniyle kırılması , silecek ve sinyal kollarının kırılması ,arac icersinde anahtar unutmak suretiyle kapılar kilitlendikten sonra  araca verilebilecek v.b. zararlar ayrıca  arac icersin de unutulan anahtar icin kapı acılması icin harcanan cilingir hizmeti kasko dısındadır) Hiçbir ek ürün navigasyon, bebek koltugu, tavanbagajı, wifi cihazı ,kar zinciri gibi ekstra ürünlerin bozulması kırılması kullanılmayacak durum da olması sigorta kurallarının dısında dır. Kaskolur degildir bu ürünler zarar gördügü takdirde bedelleri nakden satıs bedeli oranın da ödenmesi gerekmektedir. Yukarda belirtilen bircok ve benzeri nedenler sebebiyle aracın zarar gormesi durumların da kiralayan arac kullanıcısının sorumlulugun dadır. Bu nedenle hicbir sigorta ve garanti güvencesi verilmez ve bu gibi durumlar da aracın kiraya verilememesi aracın serviste kaldıgı gün ve araca ait deger kayıplarını aracı kiralayan müşteri ödemekle yükümlüdür. Yeni asfaltlanmıs yollar da aracın sürülmesi halinde kaporta ve diger aksamlar da olusabilecek zift lekeleri, aracın icersinde ki döseme kısımlarına yiyecek ve icecek dokulmesi halin de aracın temizlik ve oto kuaför masrafları müsteriye aittir. Gümrük mevzuatı kanun ve nizamlara aykırı maddelerinn tasınmasın da yada diger gayri kanuni islevler de aracın kullanılmasında , Alkol yada uyusturucu madde etkisiyle yapılabilecek kaza arıza yada ilave sürücü olarak sigortalanmamıs kullanıcıların aracı kullanmasın da olusabilecek hata zarar ve kayıplar da sigorta ve garanti durumu söz konusu degildir. Kiralanan aracla alakalı motor sporları yapmak sürat tayini ,hız denemesi ,oto yarısı , otoban ve yollar da süratli bir sekil de  hatalı serit degistirmek kasko kurallarının gecerli olmaması gibi nedenler dogurmakta ve kasko devre dısı olmaktadır. Araca tasıyabileceginden cok daha fazla esya yük vb.malzeme yüklemesin de amortisör vb. mekanik yada diger aksamlar da olusabilecek arızalar kaskonun ve garantinin devre dısı kalmasına neden olmaktadır. Aracın marka ve modeline dikkat edilerek arac secimi yapılmalı ve gidilecek yola uygun arac secilmelidir. Amacının dısın da aracın özelliklerine uygun olmayan daglık arazi kum dere ve bataklık gibi elverissiz ortamlar da kullanılmasın da aracın teknik ve mekanik aksamların da aracın tahammül gücüne uygun olmayan yollar da kısacası trafige elverisli bulunmayan olagan dısı sartlar da karayolları dısın da feribotlar da araca gelebilecek zarar ve ziyanlar kaskonun sorumlulugu dısında kiralayanın sorumlulugun dadır.  Ayrııca hayvan tasımacılıgında olusabilecek zarar lar mini onarım garanti hizmeti satın alsanız dahi kasko garanti ve sigorta işlevini yitirecek ve sigorta gecerli olmayacaktır.

          Aracı kiralayan kullanıcı , arabayla alakalı tüm hırsızlıkları önlemek amacıyla bütün alınması gereken tedbirleri almalıdır. Alınan tüm önlemlere ragmen arac yada aracın herhangi bir aksamı calındıy sa gerekli önlemlerin alındıgının ıspatlanması zorunludur.Aracın hırsızlık sigortasını kapsaması icin calınan aracın anahtarının ve ruhsatının tarafımıza iade etmesi ve olusan hırsızlık olayı ile alakalı trafik ve emniyet ekiplerine gerekli basvuruyu yaparak  bu konuyla alakalı resmi yetkili devlet mercilerinin düzenlemis oldugu tutanagı bize ibraz etmesi zorunludur. Arac kira süresi icersin de aracın herhangi bir aksamının parcası calınması halinde aracın calınan parcası ile alakalı trafik ekiplerinden gerekli tüm tutanakların alınması ve sirketimize ibraz edilmesi zorunludur. Aracı kiralayan müsterinin hırsızlıgı önlenmesi nedeniyle almamıs oldugu güvenlik önlemleri halin de arac veya aracın herhangi bir parcasının  calınması nedeniyle olusabilecek zarar ve ziyanları kiralayan sirkete güncel o anki bedelini hemen pesin veya banka yoluyla ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Lobbyrent kesinlikle müşterisinin aracta unuttugu kaybettigi yada calınmasına neden oldugu degerli esya yada para gibi kıymetli esyaların ödemesini yapmakla yükümü degildir meydana gelebilecek zarar ziyan . Bahse konu olan  kayıp, çalınma ya da hasar sonucu meydana gelebilecek dava, suçlama, şikâyet ve zarardan şimdiden gayrikabili rücu olarak ibra eder.

          Yukarı da belirtilen ve belirtilmeyen benzeri durumlar nedeniyle kiracını aracla alakalı güvenceleri almaması olusabilecek zarar ziyan deger kaybı ve garanti ve sigorta sirketinin ödemeyi red ettigi durumlar da sirketimizin ürün veya  ekstra ürünlerinin zarar görmesi nedeniyle ödenmemesi durumun da araca. Sürücüye aracta bulunan yolculara ve diger kara tasıt ve nakil toplu tasıma araclarına 3.sahıslara kira konusu motorlu kara nakil aracının karıstıgı trafik kazaları sebebi ile olusan her ne sekilde olursa olsun zararlar ziyanlar tazminata konu kazanc kaybı veya deger kaybı olusabilecek durumlar da aracı kiralayan kisi sorumlu olup is bu bedelleri ödemekle yükümlüdür. Arac müsteriye teslim edildikten sonra herhangi bir iznimiz olmadan 3.’ncü şahsa teslim edilmesi ve aracla islenebilecek her türlü suc kanun ve nizamlara aykırı hareket edilmesi herhangi bir kanun dısı suc islenilmesi nedeniyle yetkili devlet mercilerinin aracımıza el koyulması ve buna benzer herhangi bir neden le aracımızın zarar görmesi ve aracın kullanılamaması halin de Lobbyrent arac kira kontratını  arac teslim tutanaklarını ve genel sirket prosedurlerini her türlü haklarıyla kendi lehine sonuclanabilecek sekil de fesih hakkını genel kosulları ile birlikte saklı tutar. Bu gibi durumlar da kira kontratının , arac teslim tutanagını vb. belgelerini hicbir ihbar  ve ihtara gerek kalmadan feshedebilir ve bu nedenle ödemeye konu cekici , nakliye oto park , trafik cezası , vergi harc sayılabilecek bircok madde de sirketimizin ugrayacagı dogrudan yada dolaylı sekilde tüm zararlarını hicbir itiraza konu olmaksızın aracı kiralayan nakten veya defaten ödeyecegini aynı süre ile birlikte kabul eder. Aracın kiracısı olan müsteri kira kontratı ve süresi sona erse dahi, tedbirin devam edecegi yada ettigi zaman dilimin de olusabilecek kira bedellerini tam eksiksiz ve vaktin de ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Ayrıca müşteriden kaynaklı  yetkili devlet mercilerince arac veya aracların üzerin de uygulanan tedbir nedeniyle arac veya aracların satılamaması gibi nedenler sebebiyle aracın üzerin de ki tedbirlerin kaldırılması ile alakalı tüm tazminat  teminat banka teminatı veya nakit ödenmesi gerekecek masrafları ve tüm baskaca masraflar dan aracın kiracısı olan müsteri sorumludur.

          Aracın yaralanmalı yada ölümlü kazaya karısması nedeniyle maddi veya manevi tazminat gibi durumlarından da aracı kiralayan yada 3. Sahıslara karsı verilen zarar ve ziyanlar da dogabilecek maddi veya manevi olusabilecek tazminat ödemelerinde trafik sigortasının karsılamayacagı veya tazminat tutarının asıldıgı durumlar da sigorta sirketinin ödemeyi red etmesi ve sirketimize müracat edilmesi durumu kabul edilemez bu gibi durumlar da aracı kiralayan veya 3. Şahıslara karsı olumsuz kosullar,  aracı kiralayanın sorumlulugundadır. Kiracı bu maddeleri kabul ve taahhüt ederek aracı kiralayabilir. Trafik sigortasının karsılamadıgı bedelleri aracı kiralayan müşteri ödemekle sorumlu ve yükümlüdür. Ayriyeten kaza sonucu kusur dagılımın da hasara konu olan kusur dagılımının %100 gibi neticeyle aracı kiralayan müşterimiz tarafın da olması nedeniyle olusabilecek hasatlar sigorta sirketlerimiz tarafından karsılanır. Ancak bazı ödemeleri eksik ödeyebilirler bu gibi durumlar da aracı kiralayan sorumludur. Ayrıca müşteri  aracın  hasar kaza vb. durumlar da serviste kaldıgı gün sayısınca kusur dagılımının da tamamen kendisin de  olması halin de kiralama ücretlerini ödemeyi kabul eder. Ancak kusur dagılımın da müşterimize ait kusur yok ise herhangi bir ücret ödemekle yükümlü degildir. Ayrıca müşteri kusurlu yada kusursuz oldugu durum da olusabilecek kaza nedeniyle aracın kullanılamayacak pert durumun da olması durumun da sigorta sirketleri 45 ile 50 gün arasın da aracın ödemesini yapmamamakta ve aracın bedelini piyasa rayic bedelinden daha az bedelle ödeyebilmektedir. Bu ve bunun  gibi nedenler  durumların  da aracı kiralayan müşteri şirketimiz aracın tüm ücretlerini tamamen tahsil edene kadar sigortanın ödemedigi gün sayısınca kira bedelini ödemekle ayrıca sigortanın kullanılmayacak durumda olan aracın piyasa rayicinin altın da bedel ödemesi durumun da kazaya konu olan müşteri aracın geri kalan kısmını ödemekle yükümlüdür.mKiracı bu kosulları kabul ve taahhüt eder.